تبلیغات
دست نوشته های رها

دست نوشته های رها
رها آنقدر در پی آزادی میرود تا از آزادی هم آزاد شود .. 
نویسندگان

بهشت زهراهمه اضطراب ها و نگرانی ها و به بن بست رسیدن ها و غصه خوردن ها به خاطر این فکر است که این مشکلات و شرایط پایان یافتنی نیست . نکند که که حل نشود !! وقتی افق دید انسان ، فقط دیروز و امروز و فردای کوتاه مدت قابل لمس باشد ، واقعا انسان بی تاب خواهد شد و معترض و نا آرام ...

اما فکر کردن به یک لحظه و حالات و احساسات انسان در آن و لحظه های بعد و بعدش انسان را به یک آرامش دراز مدت و همیشگی می رساند .

لحظه ای که همه سختی ها ، همه دوری ها ، همه دلتنگی ها ، همه محدودیت ها و ناآرامی ها تمام می شود . لحظه ای که نزدیکان و عزیزان انسان با بهشت زهرا تماس می گیرند و تقاضای آمبولانس می کنند برای حمل پیکر بی جانش ..

لحظه ای که همه دلخوری ها ، کینه ها ، سختی ها ، خوشی ها و باهم بودن ها ، دوستی ها و دشمنی ها ، همه در نظرت کوچک و بی رنگ می شوند و فقط یک نفر برایت مفهوم پیدا می کند . همه تو را در سردخانه تنها می گذارند و می روند و فقط همان یک نفر برایت می ماند . دلت می خواهد قدرت حرکت داشته باشی و زبانت بچرخد تا فقط یک نفر را صدا بزنی . این بار با تمام ایمان ، با تمام باور و شوق ، با اوج تمنا و التماس ، به اندازه همه لحظه هایی که می توانستی بیشتر به یادش باشی و صدایش بزنی و برایش دلبری کنی اما به فردا موکول کردی . با تمام جانت صدا بزنی : خدااااااااااا

یاد لحظه دیدار با خدایت که بیفتی ، یاد لحظه جان دادن و ترک دنیا برای همیشه ، همه چیز رنگ دیگری برایت می گیرد . می دانی همه چیز در دنیا تمام شدنی است . ناخودآگاه ذکر ِ " بی خیال "  بر دل و زبانت جاری می شود و حس می کنی هیچ چیز و هیچ کس نه ارزش غصه خوردن را دارد و نه ارزش دل بستن .. مگر به عنوان وسیله ای که تو را به رضایت خدایت برساند ..

می توانی به این ذکر ، تعبیر قشنگ قدیمی ها را هم که  " دنیا دوروز است " را نیز اضافه کنی و آنقدر در طول زندگی تکرارش کنی که ملکه ذهنت شود . که عقل و دلت هردو شهادت می دهند که واقعا دوروز است ..

در این دوروز برای همه عزیزانت سنگ تمام بگذار و آنها را به آرامش و خوشبختی و خدایشان برسان ..

تمام خیالت پر بکشد به لحظه دیدار و همه کارها و نیت ها و محبت ها و بیزاری ها و لذت هایت را در مسیر زیبایی و آرامش این لحظه بچینی . لحظه ای که فقط یک بار اتفاق می افتد و فرصت برگشت هم در آن نیست .

حضرت استادی می گفت : اگر به جز عاقبت به خیر شدن و با ایمان از دنیا رفتن ، نگرانی و اضطراب دیگری داشته باشی ، ضرر کرده ای و خودت را باخته ای ..

مشکلات دیگرت یا حل می شود یا نمی شود اما آخرش تمام می شود اما ایمانت را که نتوانی با خودت ببری ، سختی و عذاب آن طرف پایان و رهایی ندارد ..

بی خیال باش و لذت ببر  از تمام لحظاتی که فقط برای امتحان تو و عاشقی تو آفریده شده اند !!

  زیاد یاد رفتن باش  که امامی به نام صادق علیه السلام فرموده :

 « یاد مرگ ، خواهش‏هاى نفس را مى‏میراند و رویشگاه‏هاى غفلت را ریشه‏كن مى‏كند و دل را با وعده‏هاى خدا نیرو مى‏بخشد و طبع را نازك مى‏سازد و پرچم‏هاى هوس را درهم مى‏شكند و آتش حرص را خاموش مى‏سازد و دنیا را در نظر كوچك مى‏كند »

بحار الأنوار : 6 / 133 / 32 منتخب میزان الحكمة : 518

عاشق زندگی کن و عاشق بمیر ..
طبقه بندی: لحظه ی مرگ من،  ناخودآکاه قلم،کار شده در نشریات،  زیر یک سقف/خانوادگی، 
[ 1393/04/2 ] [ 03:56 ] [ رها آزاده ... ]
نظر
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

رها آمده تا...
رها قصد داره ازهست ها حرف بزنه و از فاصله ای كه تا بایدها داره ، از رنجی كه از شكاف عمیق بین این دوتا میكشه و از كارهایی كه در سهم خودش میتونه برای از بین بردن این شكاف انجام بده..

و در این راه از یاری دلسوزانه همه دوستان در هر زمینه ای بخصوص در انتخاب سوژه استقبال میكنه ...

رها نماینده یه قشر خاص به نام جوونای خسته از بازی روزگاره و میخواد این بار به جای لعنت به تاریكی یه شمع روشن كنه ..

خیلی حرفا برا گفتن داره كه حرف دل خیلی هاست و اون زحمت نوشتنش رو میكشه ... راه حل هایی داره كه دوست نداره فقط برا خودش نگه داره ،میخواد بگه اگه بخوایم میتونیم ... به خدا توكل كرده وامید داره بتونه وظیفش رو خوب انجام بده ...

یا حق
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب