تبلیغات
دست نوشته های رها

دست نوشته های رها
رها آنقدر در پی آزادی میرود تا از آزادی هم آزاد شود .. 
نویسندگان

از زندگی ناراضی هستی ؟؟!

رابطه ات با زندگی چطور است ؟ رابطه ات با خلق خدا ؟ با دوستان و همکاران و همکلاسی ها و اعضای فامیل و از همه مهم تر  و تاثیرگذارتر و با ارزش تر ، ب اعضای خانواده چطور ؟؟؟

شاید اطرافیانت مراعاتت را نمی کنند ، بداخلاقی می کنند ! زخم زبان می زنند  و ظلم می کنند یا بی توجهی و نامهربانی می کنند و بعد از هر تنشی ، کاملا به هم می ریزی و خیلی طول می کشد که به حالت عادی برگردی !! حتما خیلی هم مهربانی را دوست داری اما بعضی ها در زندگی ات دوستداشتنی نیستند و تو را از هرچه محبت و مهربانی است ، پشیمان کرده اند و گاهی حس می کنی هم از محبت دیدن محروم شده ای و هم از محبت کردن !!

شاید هم مشکلات و بلا تکلیفی ها و تلاش کردن ها و نتیجه ندیدن ها ، ناراضی ات کرده و در برابر سختی ها احساس ناتوانی می کنی و حال زندگی کردن نداری و حس می کنی طاقتت تمام شده و ظرفیتش را نداری ..

شاید هم از روی بی حوصلگی یا ناراحتی ، تازگی ها تعداد دعواها و دلخوری ها و بالا رفتن صدایت بیشتر شده و

 و نزدیکانت را ، اعضای خانواده ات را آزرده خاطر می کنی  . شاید مهلت حرف زدن به آنها نمی دهی و با آوردن دلایل مختلف ، همه چیز را به نفع خودت تمام می کنی و اوقات تلخی را همراه خانواده تجربه می کنی و حس خوبی هم نداری ! و بعد از هر عصبانیتی ، به شدت دچار عذاب وجدان می شوی که چرا من همیشه اینطورم و نمی توانم بر خودم مسلط باشم ؟ چرا با غریبه ها راحت کنار می آیم اما با خانواده ام نه !

شاید هم گاهی خودت را با مهربان هایی مقایسه می کنی که شرایط تو را دارند ، اما صبور و آرام و مهربانند و رابطه شان با زندگی خوب است و راضی اند و دلت می خواهد تو هم راضی باشی ..

البته گاهی هم پیش می آید که هیچ تنش و دلخوری و اضطرابی نیست اما زندگی برایت تکراری می شود و انگیزه ای برای تلاش کردن ، دلیلی برای شاد بودن نداری !

و شاید هم

همه چیز خوب و رو به راه است و مهربانی و محبت آدمهای مهربان در زندگیت هست و دلگرمت می کند اما مطمئنت نمی کند .. سرشار و راضیت نمی کند و دنبای چیزی هستی که نداری ! حسی که به وجدت بیاورد ..

مطمئنا پیش آمده که رابطه ات با زندگی و یا آدمها به هم خورده باشد و راضی نباشی !

مطمئن باش در این شرایط یک چیز را کم داری و آن خلوت های بیشتر است ..

امیری به نام علی علیه السلام می فرماید :

مَن أَصلَحَ فیما بَینَهُ وَبَینَ اللّه ِ أَصلَحَ اللّه ُ فیما بَینَهُ وَبَینَ النّاس.

"هر کس رابطه اش را با خدا اصلاح کند، خداوند رابطه او را با مردم اصلاح خواهد نمود."

 اگر مهربانیت کم شده ، اگر صبر می خواهی ، گذشت و ایثار را برای دلت طلب می کنی کمی سجده هایت را بیشتر کن . خلوت شخصیت را با خدایت تقویت کن و دلت را ناخالصی هایش را به خدا بسپار .

به سجده برو و بگو : خدایا نمیدانم برخورد درست ، فکر و احساس درست چیست . فقط آدرس تو را به من داده اند ..

مطمئن باش کسی که به خدا وصل شد ، نرم و رقیق می شود و نیاز به سختی کشیدن زیاد برای اصلاح شدن ندارد .. اگر خواستی که تغییراتت سریع تر باشد و رضایتت از زندگی بیشتر ، به واسطه متوسل شو و کارت را جلو بینداز !

آمدن به هیئت و هیئتی شدن فرصت خوبی است برای واسطه کردن  اهل بیت و توبه و پاک شدن از رنجش ها و کدورت های زیباتر و نزدیک تر شدن روابط  خانوادگی ..

امتحان کن .. بسم الله ..

 
طبقه بندی: زیر یک سقف/خانوادگی،  ناخودآکاه قلم،کار شده در نشریات، 
[ 1393/10/12 ] [ 16:40 ] [ رها آزاده ... ]
نظر
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

رها آمده تا...
رها قصد داره ازهست ها حرف بزنه و از فاصله ای كه تا بایدها داره ، از رنجی كه از شكاف عمیق بین این دوتا میكشه و از كارهایی كه در سهم خودش میتونه برای از بین بردن این شكاف انجام بده..

و در این راه از یاری دلسوزانه همه دوستان در هر زمینه ای بخصوص در انتخاب سوژه استقبال میكنه ...

رها نماینده یه قشر خاص به نام جوونای خسته از بازی روزگاره و میخواد این بار به جای لعنت به تاریكی یه شمع روشن كنه ..

خیلی حرفا برا گفتن داره كه حرف دل خیلی هاست و اون زحمت نوشتنش رو میكشه ... راه حل هایی داره كه دوست نداره فقط برا خودش نگه داره ،میخواد بگه اگه بخوایم میتونیم ... به خدا توكل كرده وامید داره بتونه وظیفش رو خوب انجام بده ...

یا حق
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب